امروزه بیشتر دندانپزشکان، کاشت دندان را به عنوان بخشی از خدمات یا درمان خود ارائه می‌دهند. ایمپلنت‌های دندانی به دلیل مزایای طولانی مدت آن، به عنوان گزینه عالی برای جایگزینی دندان در نظر گرفته می‌شوند. هنگامی که بیشتر بیماران می‌خواهند شکاف لبخند خود را با ایمپلنت پر کنند، فکر هزینه ایمپلنت دندان آنها را متوقف می‌کند.

معمولاً اعتقاد بر این است که روش‌های دندانپزشکی گران هستند، اما به ما اعتماد کنید، هزینه ایمپلنت دندان مقرون به صرفه است و شما می‌توانید از مزایای مادام‌العمر آن لذت ببرید. ایمپلنت‌های دیجیتال امکان کاشت ایمپلنت دقیق‌تر را فراهم می‌کنند. بیایید نگاهی به ایمپلنت‌های دیجیتال بیندازیم.

ایمپلنت دیجیتال دندان چیست؟

ایمپلنت‌های دندانی توسط دندانپزشکان ماهر و با تجربه برای اطمینان از قرار دادن دقیق و ایمن قرار می‌گیرند. در حالی که ثابت شده است که ایمپلنت‌های دندانی ۹۸ درصد موفقیت آمیز هستند، اما در جایی این ممکن است که ایمپلنت‌ها به اشتباه قرار بگیرند و در نهایت می‌تواند به طیف وسیعی از مشکلات منجر شود که نباید رخ دهد. با این حال فناوری دیجیتال نقش تعیین کننده‌ای دارد.

ایمپلنت دیجیتال برای دندان
ایمپلنت دیجیتال برای دندان

با استفاده از فناوری بسیاری از عوامل خطر دخیل در قرار دادن ایمپلنت‌های دندانی از بین می‌روند. همان طور که می‌توانید تصور کنید، فناوری استفاده شده در ایمپلنت‌های دیجیتال امکان قرار دادن دقیق پروتزهای دندانی را فراهم می‌کنند. بنابراین یک گزینه عاقلانه برای سرمایه‌گذاری در هزینه، ایمپلنت دیجیتال است.

جراحی ایمپلنت دیجیتالی به این گونه است که از یک شبیه‌سازی سه بعدی رایانه‌ای برای بررسی وضعیت استخوان و لثه در طول عمل استفاده می‌شود. با استفاده از این اطلاعات، دندانپزشک قادر به برنامه‌ریزی جراحی با حداقل برش خواهد بود. هنگامی که دندانپزشک حداقل برش را برای کاشت ایمپلنت ایجاد می‌کند، نیاز به بخیه زدن دندان و لثه بسیار کمتر می‌شود.

جراحی حداقل برش نیز برای کاهش میزان خونریزی و تورم بعد از جراحی دندان گزینه بسیار مناسبی است، اما برای کاشت ایمپلنت به روش سنتی و معمولی، دندانپزشک نیاز دارد تا لثه را تا استخوان کنار زده بتواند موقعیت استخوان‌ها را بررسی کند.

مزایای هزینه کردن برای ایمپلنت دیجیتال

یکی از بزرگترین مزایای کاشت ایمپلنت دیجیتال برای دندان نسبت به روش سنتی کاشت ایمپلنت این است که برنامه‌ریزی دقیقی برای قرار دادن ایمپلنت انجام می‌شود. در نتیجه، اینها را می‌توان حتی در موارد پیچیده‌تری استفاده کرد.

به طور سنتی زمانی که در مورد هزینه ایمپلنت دندان صحبت می‌شود، این هزینه هم طول زمان جراحی و هم دوره بهبودی را پوشش می‌دهد. به طور معمول لثه برای قرار دادن ایمپلنت در داخل استخوان فک باز می‌شود. هنگامی که ایمپلنت در جای خود قرار گرفت، لثه‌ها بخیه می‌شوند تا برای بهبودی رها می‌شوند، در حالی که ریشه ایمپلنت تیتانیومی با ساختار استخوان ادغام شود. برای بهبودی کامل مدتی طول می‌کشد تا تاج مصنوعی قرار گیرد.

در حالی که با ایمپلنت‌های دیجیتال، سیستم هدایت کامپیوتری که یک روش پیشرفته است، تنها یک سوراخ کوچک از طریق لثه در استخوان فک ایجاد می‌شود. بنابراین در ایمپلنت‌های دیجیتال، نیازی به بریدن لثه برای نمایان شدن استخوان نیست. جراحی حداقل است. این بدان معناست که در بسیاری از مواقع نیازی به بخیه نیست و دوره نقاهت بسیار کاهش می‌یابد. در حالی که هیچ روش جراحی گسترده‌ای انجام نمی‌شود، پس یک روش بدون خطر محسوب می‌شود.

علاوه بر این، روش هدایت کامپیوتری به این معنی است که حفره ایجاد شده برای قرار دادن ایمپلنت کاملاً در موقعیت مناسبی قرار می‌گیرد تا ایمپلنت‌ها در آن قرار داده شوند. این در نهایت به این معنی است که شانس کمی برای جابجایی ایمپلنت در طول مرحله حیاتی ادغام استخوان وجود دارد که کل فرآیند را بدون خطر می‌کند.

هنگامی که گزینه‌های دیگر ترمیم مانند دندان مصنوعی یا بریج را انتخاب می‌کنید، باید بعد از یک دوره معین آنها را تعویض کنید، اما با ایمپلنت‌های دندانی، اگر به درستی از آن مراقبت کنید، می‌توانید از مزایای آن و لبخند کامل خود برای یک عمر لذت ببرید. بنابراین ایمپلنت دندان یک سرمایه‌گذاری یکباری و در عین حال مقرون به صرفه است. روی هزینه ایمپلنت دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید تا از مزایای مادام‌العمر آن لذت ببرید.

چه طور ایمپلنت دیجیتال بکاریم؟

برای کاشت ایمپلنت دندان می‌توانید با کلینیک تخصصی دندانپزشکی ما در تهران به شماره ۲۲۶۵۸۲۳۱-۰۲۱ یا ۰۹۳۰۲۵۴۵۲۸۴ تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید. سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها 4 عدد و میانگین امتیازها 5]

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *