ایمپلنت فوری یک روش کاشت دندان است که بلافاصله پس از کشیدن دندان، ایمپلنت در فک قرار می‌گیرد. معمولاً می‌تواند طی دو هفته پس از کشیدن دندان انجام شود.

ایمپلنت فوری دندان برای هر موقعیتی که دندان‌های از دست رفته وجود داشته باشد توصیه نمی‌شود. یک بررسی جامع از وضعیت دندان‌های شما توسط متخصص ایمپلنت دندان انجام می‌شود که مشخص می‌کند آیا شما واجد شرایط درمان هستید یا خیر.

کاشت دندان در یک روز یک روش برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است که طی آن، کل مراحل ایمپلنت دندان در یک جلسه انجام می‌گیرد. مراحل ایمپلنت دندان شامل قرار دادن پایه ایمپلنت، اتصال اباتمنت و تاج دندان است. در ایمپلنت معمولی بین مراحل اول و دوم یک وقفه 3 تا 6 ماهه وجود دارد. برای ایمپلنت فوری، این مراحل در یک جلسه انجام می‌شوند.

برای بیمارانی که دندان‌هایشان شکسته و یا در حال از دست دادن دندان‌های خود هستند (به این معنا که هنوز ریشه دندان را دارند)، قرار دادن ایمپلنت یک گزینه مناسب برای جایگزینی دندان است. هیچ شخصی نمی‌خواهد بدون دندان باشد. ایمپلنت فوری یک راه حل سریع، مقرون به صرفه و با دوام است.

آیا همه میتوانند ایمپلنت فوری انجام دهند؟

به طور کلی، فقط بیمارانی که دارای تراکم کافی استخوان فک هستند و هیچ عامل خطرناک دیگری مانند عفونت وجود ندارد، می‌توانند ایمپلنت فوری (یا کاشت دندان در یک روز) انجام دهند.

اگر علاقه‌مند هستید بدانید که آیا واجد شرایط دریافت ایمپلنت فوری هستید، برای مشاوره یا دریافت نوبت ویزیت توسط متخصص ایمپلنت دندان با مرکز تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر بلندیان به شماره ۰۹۳۰۲۵۴۵۲۸۴ تماس بگیرید.

مهمترین مزیت این کار این است که دوره درمان را کاهش می‌دهد و این باعث می‌شود برای بیمارانی که وقت زیادی برای انجام مراحل طولانی ندارند و یا نمی‌خواهند به مدت طولانی منتظر بمانند، انتخاب مناسبی باشد.

در روش کاشت دندان در یک روز، بیشترین ریسک در رابطه با عدم اتصال کافی استخوان با فلز ایمپلنت است. این موضوع در شرایطی اتفاق می‌افتد که فک بیمار استخوان کافی برای پیوند با ایمپلنت نداشته باشد. برای جلوگیری از هرگونه احتمال شکست درمان ایمپلنت، متخصص ایمپلنت در مورد شرایط شخصی شما، در مورد جوانب منفی و مثبت این روش با شما گفتگو خواهد کرد.

ایمپلنت فوری برای دندان
ایمپلنت فوری برای دندان

مزایا و معایب ایمپلنت فوری

تعدادی مزایا برای ایمپلنت فوری نسبت به سایر انواع ایمپلنت دندان وجود دارد. به عنوان مثال، نیازی به ماه‌ها انتظار برای جایگزینی دندان نیست و کاهش تعداد مراجعه شما باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما خواهد شد. همچنین می‌توانید مطمئن باشید که ایمپلنت فوری دقیقاً مانند دندانهای طبیعی ظاهر و عملکرد مناسب خواهد داشت.

ایمپلنت معمولی با وجود طولانی بودن دوره درمان، در بیشتر شرایط هنوز هم یک گزینه عالی است. در روش ایمپلنت معمولی در طی دوره 3 تا 6 ماهه انتظار برای بهبود محل کاشت ایمپلنت، می‌توان از پیوند استخوان فک با ایمپلنت مطمئن شد. قابل ذکر است که عدم اتصال ایمپلنت با استخوان فک اصلی‌ترین دلیل شکست درمان ایمپلنت دندان است. بطور کلی این که برای شرایط دهان و دندان شما ایمپلنت فوری بهتر است یا ایمپلنت معمولی، بستگی به نتیجه ارزیابی متخصص ایمپلنت از وضعیت دهان شما دارد.

کوتاه شدن دوره درمانی

در این روش ایمپلنت به شکل فوری جایگزین می‌شود. ایمپلنت معمولی به مدت زمان بیشتری برای جوش خوردن استخوان فک با پایه ایمپلنت نیاز دارد که این زمان به طور معمول میان 3 تا 6 ماه است، اما در متد ایمپلنت فوری، از ابتدای درمان پروتزهای موقت برای افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انجام عمل جراحی کمتر

در این روش قراردادن پایه تیتانیومی، اباتمنت و پروتز در یک روز جراحی و انجام خواهد شد، در نتیجه دوره درمانی کوتاه و سریع‌تر شده و به جراحی مجددی برای جای‌گذاری اباتمنت احتیاجی نخواهد بود.

کاهش بار روانی

به طور یقین کشیدن دندان به ویژه دندان‌های جلویی ممکن است اثرات منفی برای افراد در پی داشته باشد، به خصوص هنگامی که بیمار احتیاج به سپری کردن دوره 3 تا 6 ماه برای جوش خوردن پایه تیتانیومی و استخوان فک داشته باشد. چنانچه تشخیص داده شود که فردی کاندید مناسبی برای انجام دادن این درمان است، دیگر جای نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.

ایمپلنت فوری چگونه انجام میشود؟

ایمپلنت فوری شما پس از کشیدن یک یا چند دندان آسیب دیده قرار می‌گیرند. کاشت دندان در یک روز را می‌توان در یک جلسه دندانپزشکی پس از کشیدن دندان انجام داد. ایمپلنت دندان یک روش پیچیده جراحی است و انجام آن توسط متخصص ایمپلنت دندان می‌تواند تضمینی برای موفقیت ایمپلنت باشد.

یک متخصص ایمپلنت، علاوه بر دانش قرار دادن ایمپلنت دندان، توانایی لازم را در تقویت استخوان، درمان بیماری‌های لثه و نیز سینوس لمینت دارد. مهمترین دلیل برای یافتن بهترین متخصص ایمپلنت دندان، کاهش عوارض ایمپلنت است.

مراحل انجام ایمپلنت فوری

ابتدا متخصص ایمپلنت برای کشیدن دندان موجود یا بقایای آن از تکنیک خاصی استفاده خواهد کرد. این روش بافت لثه اطراف را حفظ می‌کند و به متخصص ایمپلنت دندان این امکان را می‌دهد که به بهترین نتیجه ممکن برسد.

بلافاصله پس از کشیدن دندان آسیب دیده یا پوسیده، یک ایمپلنت در محل قرار داده می‌شود. در صورت نیاز از مواد پیوند استخوانی برای پر کردن کامل اطراف ایمپلنت استفاده می‌شود.

در این مرحله، بنا به توصیه دندانپزشک، ممکن است بلافاصله بعد از عمل جراحی یک تاج قرار داده شود. اگر امکان‌پذیر نباشد، ممکن است قرار دادن تاج بعد از چند روز انجام شود. پس از آنکه ایمپلنت شما پیوند محکمی با ساختار استخوان شما برقرار کرد، می‌توانید تاج دائمی خود را دریافت کنید که ظاهر و عملکرد آن دقیقاً مانند یک دندان طبیعی خواهد بود.

چگونه از ایمپلنت فوری مراقبت کنیم؟

ایمپلنت فوری دندان دقیقاً مانند دندان‌های طبیعی شما عمل می‌کند، بنابراین باید مطمئن شوید همانطور که از دندان‌های طبیعی خود مراقبت می‌کنید، از ایمپلنت خود نیز مراقبت می‌کنید. با رعایت بهداشت دهان و دندان، مسواک زدن و نخ دندان هر روز و همچنین مراجعه به دندانپزشک برای معاینه هر شش ماه یکبار، می‌توانید از سالم بودن ایمپلنت‌های خود برای سالها مطمئن باشید.

ممکن است پس از کاشت دندان، تورم موضعی را تجربه کرده و بعد از چند روز احساس ناراحتی کنید. این یک امر طبیعی طی روند بهبودی پس از کاشت دندان است. در صورت نیاز، متخصص داروهای مسکن و ضد درد را تجویز می‌کند.

طول عمر ایمپلنت فوری چقدر است؟

ایمپلنت دندان ممکن است به مرور زمان مقداری تحلیل استخوان داشته باشد، اما این موضوع در هر بیمار متفاوت است. به طور کلی می‌توان انتظار داشت که ایمپلنت فوری بین 15 تا 20 سال عمر کند، به خصوص اگر از طریق بهداشت دهان و دندان و معاینات منظم متخصص ایمپلنت هر شش ماه یکبار، از ایمپلنت فوری خود مراقبت کنید.

قیمت ایمپلنت فوری چقدر است؟

از آنجا که ایمپلنت هیچ یک از دو بیمار از سطح پیچیدگی یکسانی برخوردار نیست، قیمت آنها نیز برای هر بیمار متفاوت است. برای دریافت ایمپلنت فوری برای هر بیمار، یک برنامه درمانی اختصاصی در نظر گرفته می‌شود که شامل تمام هزینه‌های مربوط به پروسه کاشت ایمپلنت فوری است.

به این مطلب امتیاز دهید. سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها 5 عدد و میانگین امتیازها 5]

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *