این روزها زیبایی یکی از مهم‌ترین مواردی است که افراد باید به آن توجه داشته باشند. در چهره افراد بخش‌های مختلفی وجود دارند که می‌تواند تعیین کننده میزان زیبایی آنها باشند و یا به نوعی معیاری برای زیبایی آنها محسوب شوند. دندان‌ها نیز یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین بخش‌های صورت محسوب می‌شوند که شکل و رنگ آنها می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی چهره داشته باشند.

روکش لومینیرز چیست؟

در گذشته تنها راهکاری که برای افزایش زیبایی دندان‌ها وجود داشت، ارتودنسی بود اما با گذشت زمان و پیشرفت علم در حوزه دندانپزشکی، راهکارها و روش‌های دیگری ارائه شد تا افراد مختلف بتوانند بسیاری از مشکلات مربوط به زیبایی دندان‌های خود را به سادگی برطرف کنند.

لومینیرز یک روش پیشرفته برای زیبایی دندان است. لومینیرز یک روکش بسیار نازک است که بر روی دندان‌های طبیعی فرد بیمار قرار می‌گیرد و باعث می‌شود تا دندان‌ها خوش‌رنگ و منظم به نظر برسند.

روکش لومینیرز یک مزیت بسیار بزرگ نسبت به سایر روکش‎‌های دندان دارد و آن این است که به دلیل نازک بودن روکش، دیگر نیازی به تراشیدن دندان‌های طبیعی نخواهد بود. در نتیجه مینای دندان از بین نخواهد رفت و سلامت دندان حفظ خواهد شد.

تفاوت لومینیرز با لمینت

لومینیرز و لمینت هر دو به عنوان روکش برای دندان شناخته می‌شوند و هر دو نیز با هدف افزایش زیبایی دندان مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما بسیاری از افراد متوجه تفاوت‌های میان لومینیرز و لمینت نیستند.

لومینیرز و لمینت دو روکش متفاوت برای دندان هستند که با توجه به تشخیص دندانپزشک متخصص از هر یک برای نوع خاصی از مشکلات زیبایی دندان استفاده می‌شود.

به عنوان مثال زمانی که دندان‎‌ها دچار نامنظمی بسیار شدید باشند و یا اینکه به لحاظ رنگ و ظاهر با مشکلات جدی مواجه باشند، معمولاً برای افزایش زیبایی از روکش لمینت استفاده می‌شود که در این صورت دندان‌های فرد بیمار نیاز به تراش دارند تا لمینت بتواند بر روی دندان‌ها قرار بگیرد.

زمانی که از لمینت برای زیبایی دندان‌ها استفاده می‌شود، این احتمال وجود دارد که طول عمر دندان‌ها کاهش پیدا کند زیرا مینای دندان به طور کامل از بین خواهد رفت.

لومینیرز دندان در تهران
لومینیرز دندان در تهران

لومینیرز زمانی کاربرد دارد که دندان‌های فرد به لحاظ ظاهری مشکلات زیادی نداشته باشد و حتی گاهی نیز ممکن است که از لومینیرز تنها زمانی استفاده شود که بیمار بخواهد دندان‌هایی خوش‌رنگ داشته باشد.

معمولاً به این دلیل که لومینیرز یک روکش بسیار نازک است و تنها بر روی بخش جلوی دندان قرار می‌گیرد، نیازی به تراش دندان‌های طبیعی نخواهد بود.

لومینیرز چه مزایایی دارد؟

لومینیرز دندان در مقایسه با سایر روش‌ها و عمل‌های زیبایی دندان دارای مزایایی است که برخی از آنها شامل موارد زیر است:

  • افزایش زیبایی دندان‌ها با یک روکش نازک
  • عدم آسیب به مینای دندان‌ها و تراشیدن آنها
  • نصب ساده و آسان بر روی دندان‌ها
  • داشتن رنگ طبیعی و کاملا مطابق با سایر دندان‌ها

مراقبت های پس از لومینیرز دندان

به این مورد توجه داشته باشید زمانی که دندان‎‌های فرد روکش می‌شود، نیاز به مراقبت بیشتری دارد به عنوان مثال:

1- نیاز است تا تعداد دفعات شستشوی دندان‌ها افزایش پیدا کند تا از ایجاد پلاک‌های میکروبی در اطراف دندان و زیر روکش نیز پیشگیری کنید.

2- توصیه می‌شود پس از مصرف غذاهای شیرین و غذاهایی که به دندان می‌چسبند، حتماً دهان خود را با آب بشویید و یا در صورت امکان دندان‌های خود را مسواک کنید.

طول عمر لومینیرز چقدر است؟

با توجه به اینکه در زمان استفاده از لومینیرز مینای دندان از بین نمی‌رود، ممکن است که این روکش حتی به مدت 20 سال هم دوام داشته باشد. البته نیاز است تا با مراجعه دوره‌ای به دندانپزشک متخصص از وضعیت روکش لومینیرز و سلامت دندان‌های خود اطمینان حاصل کنید.

به این مطلب امتیاز دهید. سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها 4 عدد و میانگین امتیازها 5]

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *